Nötralize Pamuk Yağı


AYSAN A.Ş. fabrikasında standart spesifik değerlerin üzerinde bir kalite ile ve kontinü olarak üretilen Nötralize Pamuk Yağı; Yemeklik bitkisel sıvı yağ, Margarin ve daha başka amaçlı imalatlarda kullanılmak üzere sağlıklı bir şekilde satışlara hazır olarak depolanıp piyasaya arz edilmektedir.

ÜRÜN SPESİFİKASYONU
Tipi : Nötr Pamuk
Yağı :  
Renk (Lavibond) : 9 / 70
Serbest Yağ Asitleri : %0,074
Nem : 0,066
Kırılma İndisi : 1,4579


Günümüz piyasasında pamuk küspesi üretiminde kalite sizler için önemli ise şu anda doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz, neden mi?

Bizler AYSAN A.Ş. olarak Türkiye’nin Spesifik özellikleri en üst düzeyde olan ve protein değeri olarak da en yüksek proteinli Extraksiyon toz pamuk tohumu küspesini üretip piyasaya arz ediyor ve altını vurgulayarak söylüyoruz ki KALİTEDE iddialıyız pamuk küspesi bizim işimiz.

ÜRÜN SPESİFİKASYONU
Tipi : Yaprak
Kuru Madde : 96,8
Protein : 28,07
Selüloz : 21,08
Kalınlık : 5,3
Kül : 5,55
Yağ : 5,02
 

Pamuk Küspesi

Linter Pamuk


Linter pamuğu; pamuğun çekirdeği olan çiğidin üzerindeki pamuktur. Yaklaşık olarak linterin 250 adet sanayisi bulunmaktadır. Örneğin; kağıt sanayi,mobilya sanayi, selülöz sanayi, barut sanayi gibi.

Linter pamuğunun içerisideki bütün yabancı maddeler pamuğun içerisinden alınarak dışarı atılmaktadır, kesinlikle balyaya karıştırılmaktadır.


Ülkemize pamuk toplama makinalarının girmesiyle çırçır işletmelerinde bir takım yeni makinaların alınmasını zorunlu kılmıştır. Bu makinalara ön temizleme ünitesi denmektedir. Ön temizleme makinalarının tümünü Çukuroava Bölgesinde ilk alan firmamız olmuştur. Nedeni ise kalitedir. Pamuk toplama malinalarından gelen kütlü çok çepelli olup çepeli sadece ön temizleme makinaları almaktadır.

Ön temizlemeden geçen kütlü pamuklar klenerlerden geçerek temizlenmektedir. Çepeli alınmış ve çekilmiş kütlüye preseli pamuk denmektedir ve preselenen pamuk iplik sanayine gitmektedir.

Firmamızdan çıkan preseli pamuklar iplik sanyinde az enerji, işçilik harcayarak verimliliğe katkı sağlamaktadır. Verimliliğe ve kaliteye çok önem veren firmamız sosyal sorumluluğunu da yerine getirmektedir.

 

Preseli Pamuk